Ons verwelkom almal: kleingroepe 20-26 Julie

RUS

LOGOHierdie kwartaal fokus ons op Somerstrand Gemeente se roeping om te LUISTER en LEEF.  Die erediens van 27 Julie  fokus op die eerste waarde: ONS VERWELKOM ALMAL.

Doen moeite om uit te vind hoe elkeen van julle verwelkom wil word — handdruk, drukkie, oogkontak, wuif van die hand …  Gee geleentheid dat elkeen ’n kort ietsie vertel oor ’n goeie ding wat die afgelope maand met hulle gebeur het.  Open met gebed.

LUISTER

Lees Filippense 2:1-4 en deel met mekaar wat julle daarin tref.  Hier is die Bybel Direkte Vertaling (BDV) se weergawe daarvan (eksemplare by kerkkantoor te koop):

1Daarom, as daar enige troos in Christus is, enige aanmoediging uit die liefde, enige gemeenskap deur die Gees, enige toegeneentheid en ontferming — 2maak dan my blydskap volkome deur eensgesind te wees: een in liefde, een van gees, een in strewe.  3Moenie iets uit selfsug of ydelheid doen nie, maar in nederigheid moet die een die ander hoër ag as hulself.  4Julle moet nie elkeen na sy eie belange omsien nie, maar ook na dié van ander.”

1. Vertel vir mekaar stories van hoe mense jou ingesluit het in ‘n groep — as kind met die kies van spanne; as vriend(in) in ‘n sosiale kring; as lid van ‘n vereniging of klub; as vennoot in ‘n besigheid.  Hoe het dit gevoel?  Wat het dit vir jou beteken?  Wat is jou ervaring waar jy ander mense op soortgelyke wyse ingesluit het?

2. Kyk weer na Filippense 2:1-4, hierdie keer met die bril van INSLUITING.  Hoe help hierdie waardes wat Paulus by die Filippense inskerp, om mense in te sluit: bv. troos, aanmoediging, toegeneentheid, ontferming ensomeer?

3.  Die Here Jesus is ons bekendste voorbeeld van Iemand wat mense ingesluit het.  Dink aan die Samaritaanse vrou, Saggeüs, die ryk jongman, selfs Judas.  Hoe kan ons Hom daarin navolg?  Watter mense is daar in jou omgewing wat die Here graag wil hê dat jy moet insluit? Wat gaan jy dié week daaraan doen?

LEEF

Alle kleingroepleiers en hulle lede word uitgenooi na die Somerstrand Gemeente 101 (SG101) geleentheid die 27ste Julie direk na die erediens.  Ons gaan daar gesels oor ons roeping, waardes en werksaamhede soos die Here ons tans daarin begelei.  Ons sal ook spesifiek fokus op die kleingroepe en hoe dit inskakel binne ons visie.

Sorg dat jy ’n SG101 blaadjie by die kerk in die voorportaal neem, sowel as ’n kwartaalprogram, plak dit op jou yskas of op jou spieël dat jy elke dag aan die waardes herinner kan word en vir die gemeente kan bid.  Lees dit hier.

Gaan ook na ons gemeente se webtuiste en teken daar in om alle bydraes van die webtuiste outomaties in jou Inbox te ontvang.  Doen dieselfde by die kleingroep webtuiste om op dieselfde wyse die kleingroepmateriaal te ontvang.

     

Trackback from your site.

Leave a comment

Kommentaar en navrae

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Dankie!

 • Avatar

  mariette

  |

  Môre-môre!

  Dankie Chris. Die reeks dra baie praktiese wenke oor en is verrykende luistergenot vir elkeen. Elke dag iets nuuts om na uit te sien!

  Seën daarop toegebid
  Mariette

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Nee, Elmarie, jy hoef nie. Ons kan 250 mense akkommodeer. Skryf net in by die deure. Baie welkom.

 • Avatar

  Prof Elmarie Venter

  |

  More Ds Chris. Ons is 3 wat wil bywoon. Moet ons nog bespreek? Groete
  Elmarie

 • Vreesloos 1

  |

  […] Pinkster-reeks se titel vanjaar is “Vreesloos”– oor geloof in ‘n tyd waar ons bang […]

 • 21 Mei 2020

  |

  […] Pinkster-reeks se titel vanjaar is “Vreesloos”– oor geloof in ‘n tyd waar ons bang […]

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Ons het vir baie lank ‘n versorgingskommissie gehad vir leraars en personeellede. Dit was persone in die gemeente wat gereeld op informele wyse met elkeen van ons kontak gemaak het, belanggestel het in wat in ons lewens aangaan, uitgevra het na uitdagings, en vir ons gebid het. Dit was benewens die diensverhoudingekommissie wat meer op die formele dinge gekonsentreer het. Die inperking het ‘n bietjie daaraan verander, maar dit was ‘n baie goeie informele sisteem van versorging.

 • Avatar

  Des Sampson

  |

  Goeie dag. Ek is voorsitter van die DVK op Hartenbos. Wat doen julle mbt die versorging van predikante en kantoor personeel?

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Dit was Rethie van Niekerk se preek. Sy het in die preek verwys na die Hebreeuse woorde.

  Die eerste reël (seën) het drie woorde, dan vyf woorde, dan sewe woorde.  15, 20, 25 konsonante (onthou ʾ is ook ‘n konsonant).  11, 13, 16 lettergrepe (ek het weer getel, en dit is die korrekte aantal).

  24 yĕbārekkā yĕhwâh wĕyišmĕrekā
  25 yāʾēr yĕhwâh pānāyw ʾēlêykā wîyḥunekā
  26 yiśāʾ yĕhwâh pānāyw ʾēlêykā wĕyāśēm lĕkā šālôwm

  Hoop dit maak sin.

 • Avatar

  Annemarie vn Zyl

  |

  NUM 6; GOD SE SEEN, Goeiemore
  Ek het vanoggend hierdie Bybelstudie gedoen en dit was wonderlik. Die deel DIE TEKS verstaan ek egter glad nie. ek kry die aantal woorde reg maar glad nie die konsonante en lettergrepe nie. Ek verstaan ook nie die doel van hierdie deel nie, tensy jy wil bewys dat dit menslik amper onmoontlik is om die seen so te skryf, met die spesifieke aantal konsonante en lettergrepe sonder God se ingryping.. ek sal dit waardeer as iemand die deel in kort vir my verduidelik Baie dankie Annemarie van zyl.

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Dankie Corrie! Mooi jaar vir jou.

 • Avatar

  Corrie

  |

  Ds. Chris, soos altyd ń opbeurende en positiewe bydra deur U, vir die toepassing deur die kinders van God. Selfs hulle wat Hom nog nie as hul Saligmaker en Verlosser aangeneem het nie, sal baat by diė insetsel. Ek vra dat God se seën op U sal rus.

 • Avatar

  C Joubert

  |

  Inspirerende en besielende boodskappe

 • Avatar

  Sonja Lizemore

  |

  Beste Ds Chris.
  Net n GROOT DANKIE vir die liedere. Dit is baie spesiaal.

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Hi Carol, jy is reg, dit is ‘n kosbare insig! Ek het ook onlangs gepreek oor die inwonende Christus, as jy meer wil lees. Baie seën.

 • Avatar

  Carol

  |

  Baie dankie vir die eerste keer in my lewe besef ek nou wat my probleem is. Ek het nog nie vir JESUS in my ontdek nie dis geen wonder dat my verhouding met JESUS nêrens kom nie. Geen ontmoeting geen kennis of wysheid en GEEN GROEI.

 • Avatar

  Chris van Wyk

  |

  Hi Annelize – ons hou dienste in die kerkgebou (Louis Bothasingel 177, Somerstrand) om 09:00 Sondae tegelykertyd met ons Youtube erediens ook om 09:00. Ons het ook ‘n meer informele Youtube erediens – Pulse – wat van 11:00 af op ‘n Sondag beskikbaar is. Ter wille van die personeel se verlof sal ons DV van 27 Desember tot 24 Januarie nie fisiese eredienste in die kerk hê nie, net die Youtube erediens 09:00. Dié dienste word weer hervat van 31 Januarie af sowel as moontlik ‘n aanddiens om 18:30. As jy hier is, maak ‘n afspraak dat ons jou kan verwelkom. My sel is “nul agt twee 5749191”. Groete, Chris van Wyk.